Aš apsisprendžiau, kur stosiu!

Kartą teko stebėti, kai viena dvyliktokė Monika trykšdama entuziazmu per karjeros valdymo užsiėmimą mokykloje atvirai visiems pasidžiaugė, kad pagaliau apsisprendė, ką veiks po mokyklos ir kur stos toliau mokytis. Argi ne nuostabus jausmas, kurio mes taip dažnai laukiam, ir ne visuomet iškart sulaukiam – apsispręsti! Pagaliau! Svarbiu klausimu priimtas sprendimas! Bet ar tikrai jis galutinis?..

Pradėjus klausinėti nuodugniau, paaiškėjo, kad sprendimas priimtas gana skubotai – mergina nusprendė, ką nori studijuoti, pasirinko populiarią aukštąją mokyklą, tačiau nelabai galėjo pasakyti, kodėl pasirinko būtent tą įstaigą. Kartu beanalizuojant jos sprendimą, išsiaiškinome, jog vienose aukštosiose mokyklose yra geriau paruošiamos vienos profesijos, kitose – kitos. Be to, ne visose aukštosios mokyklose yra vienodos galimybės papildomai veiklai, tokiai kaip nemokamos karjeros konsultacijos, psichologinių testų atlikimas bei praktikos, asmeninio tobulėjimo veiklos ir t.t. Be to, ji taip pat norėjo studijų metu bent pusei metų išvykti studijuoti į kitą šalį pagal studentų mainų programą, taigi jai taip pat buvo svarbu, kad įstojusi studijuoti, ji turėtų platų pasirinkimą, kur galėtų pusmečiui išvykti įgyti tarptautinės mokymosi patirties.

Šio pasigilinimo į jos sprendimą tikslas nebuvo jai numušti ūpą, o priešingai – leisti jai pasitikrinti, ar jos sprendimas yra tikrai galutinis ir sustiprinti jį, atlikus tam tikras korekcijas. Taigi, po karjeros valdymo užsiėmimo Monika vis dar buvo laiminga, jog tvirtai žino, ką ketina studijuoti, tačiau nusprendė paieškoti internete daugiau informacijos apie aukštąsias mokyklas ir nuspręsti, kurioje kolegijoje ar universitete geriausia studijuoti būtent jos pasirinktą specialybę. Kai susitikau su ja po dviejų savaičių, tuomet jos akyse degė jau tikrai tvirtas ir galutinis sprendimas

Taigi, ar Tu jau apsvarstei visus „už“ ir „prieš“ ir tikrai galutinai apsisprendei, kur ir ką studijuosi?

Parengė Integracijos ir karjeros centro specialistė, psichologė Roza Joffė

Kontaktai pasiteiravimui:
Tel.: +370-37-320878
Mob. tel.: +370-698-11460
Faks.: +370-37-422997
El. paštas: ikc1@avm.lt